PPWOW - LOGO                                                        herb gminy

Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich  

Niniejsza strona oraz kolejne jej podstrony stanowią serwis informacyjny na temat realizacji Programu Integracji Społecznej - elementu Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich realizowanego w gminie Chorzele.

Zamieszczone poniżej odnośniki prowadzą do stron, na których znajdą Państwo informacje na temat działalności poszczególnych Świetlic Aktywności Lokalnej, Zamieszczane będą tu również linki do spraw bezpośrednio związanych z realizacją PPWOW.

 

Świetlice Aktywności Lokalnej działające w roku 2010:

Świetlice Aktywności Lokalnej działające w latach 2008-2009:

Świetlica Aktywności Lokalnej w Chorzelach

Świetlica Aktywności Lokalnej w Duczyminie

Świetlica Aktywności Lokalnej w Krukowie


Świetlica Aktywności Lokalnej w Krzynowłodze Wielkiej

Świetlica Aktywności Lokalnej w Zarębach

Świetlica Aktywności Lokalnej w Nowej Wsi Zarębskiej

Świetlica Aktywności Lokalnej w Łazie

Świetlica Aktywności Lokalnej w Mącicach

Świetlica Aktywności Lokalnej w Zdziwóju Starym
 

Sprawy związane z realizacją PPWOW

  • Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej z dnia 20.08.2010r. w sprawie wyboru usługodawców w Programie Integracji Społecznej
  • Załącznik do protokołu
  •  

  • Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej z dnia 13.08.2010r. w sprawie wyboru usługodawców w Programie Integracji Społecznej
  • Załącznik do protokołu
  •  

  • Proponowany program wizyty studyjnej
  • Szkolenie z zakresu organizacji wizyt studyjnych 21 05 2009
  •  

               Dzięki przystąpieniu do programu integracji społecznej co piąta gmina w Polsce między innymi nasza GMINA CHORZELE  otrzyma pieniądze na rozwiązywanie ważnych problemów społecznych oraz wsparcie w przygotowywaniu bądź aktualizowaniu Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych.  Do programu zakwalifikowano 500 na 2,5 tys. polskich gmin.

             Należy nadmienić, iż 7 kwietnia 2006 r. podpisana została umowa pomiędzy Bankiem Światowym a polskim rządem w sprawie pożyczki na finansowanie P P W O W.  Gmina będzie czerpała środki na powyższy cel do końca 2009 roku,  czyli do końca trwania Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich .        

    Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich to jednak nie tylko pieniądze, ale i skuteczne narzędzia służące rozwojowi gminy. Nasz samorząd gminny otrzyma wsparcie w projektowaniu lokalnej strategii rozwiązywania problemów społecznych, do ich dyspozycji jest najlepszy możliwy know how – eksperci, szkolenia, baza Dobrych Praktyk, a także wysoko kwalifikowani konsultanci, którzy na bieżąco współpracują z gminami. Gmina otrzyma też wsparcie dla lepszego aktywizowania lokalnej społeczności, pomoc w identyfikacji lokalnych liderów, motywowaniu ich do działania oraz w zachęcaniu mieszkańców do aktywnego włączania się w rozwiązywanie problemów społecznych.

    Sukcesem programu jest to, iż można będzie korzystać  z jego efektów długo po zakończeniu realizacji PPWOW.

    W ramach Programu Integracji Społecznej nasz samorząd otrzyma w sumie ok. 543.000,00 zł.  Gmina musiała  opracować własną strategię rozwiązywania problemów społecznych i na jej podstawie zaplanować konkretny projekt usług społecznych, na który otrzyma dofinansowanie. W ten sposób zostanie przygotowanych szereg działań, które w trwały i skuteczny sposób zmienią  sytuację mieszkańców gminy.

             Należy podkreślić, że program nie jest działaniem typowym dla pomocy społecznej, chodzi o integrację, a nie pomoc finansową ubogim rodzinom. Finansowane będą projekty skierowane do trzech grup beneficjentów: osób starszych, dzieci, a także rodzin. Obydwa te komponenty PPWOW uzupełnia tzw. Komponent Świadomości Społecznej (kampania informacyjna), który wspomóc ma przygotowywanie lokalnych strategii integracji, sfinansować szkolenia, upowszechniać dobre praktyki i wspierać dialog partnerów społecznych.

             W związku z powyższym dnia 27.02.2008 roku zostało wydane zarządzenie nr 13 A/2008 w sprawie powołania Zespołu Roboczego ds. realizacji Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich przez Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele, który wszedł w życie z dniem  podjęcia. W skład zespołu wchodzą: Andrzej Krawczyk- przewodniczący zespołu, Dariusz Brzezicki, Grażyna Łachacz, Agnieszka Sieruta, Wiesława Owczarek, Bogna Rasińska, Krzysztof Rzeszot.

              Oprócz Zespołu Roboczego została powołana Komisja Oceniająca w celu wyboru usługodawców realizujących Program Integracji Społecznej stanowiącej część PPWOW.

             Komisja pracowała w składzie Marianna Chmielińska- przewodnicząca, Bożena Sznytka- z-ca przewodniczącego, Danuta Loch- sekretarz komisji, Krzysztof Jagaczewski oraz Krzysztof Drężek – członkowie. W powyższym składzie dokonano oceny ofert złożonych w odpowiedzi na zaproszenie do składania ofert ogłoszone przez Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele. Usługodawcami, którzy złożyli oferty byli: Zespół Szkół w ZARĘBACH, Zespół Szkół w DUCZYMINIE, Zespół Szkół w KRZYNOWŁODZE WIELKIEJ, Szkoła Podstawowa w DUCZYMINIE Filia w ZDZIWÓJU STARYM, Szkoła Podstawowa w CHORZELACH, Szkoła Podstawowa w KRUKOWIE. Powyżsi usługodawcy otrzymali równorzędnie pierwszy  numer w rankingu. Komisja mając na względzie wynik ofert zarekomendowała zawarcie porozumień z powyższymi usługodawcami. Ostatecznie 28.07.2008 o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach zostały wybrane oferty  na łączną kwotę w wysokości: 542,479.22 PLN    ( słownie: pięćset czterdzieści dwa tysiące, czterysta siedemdziesiąt dziewięć złotych , dwadzieścia dwa grosze).

     

    Więcej informacji na temat całego programu można uzyskać na stronie internetowej http://www.ppwow.gov.pl/