MENU GŁÓWNE
Dostępność
RADA MIEJSKA
BURMISTRZ
URZĄD
JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE/ POMOCNICZE
OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE
FINANSE I MIENIE
POLITYKI I PROGRAMY
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
OCHRONA ŚRODOWISKA
WYBORY
INNE
Spisy
PLAN OGÓLNY GMINY
Preferencyjna Sprzedaż Węgla
Jesteś tutaj:
Wniosek o zapewnienie dostępności
Wniosek o zapewnienie dostępności
Podstawa prawna:
Art. 30 ustawy z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020r. poz. 1062 z późń.zm.).
Wymagane dokumenty:
Wniosek o zapewnieniu dostępności, który powinien zawierać:
1. Dane kontaktowe wnioskodawcy;
2. Wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym lub informacyjno-komunikacyjnym;
3. Wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą;
4. Wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.
Opłaty:
brak
Miejsce załatwienia sprawy:
Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach
ul. Stanisława Komosińskiego 1, 06-330 Chorzele
tel. 297516540
e-mail: sekretariat@chorzele.pl
Termin rozpatrzenia sprawy:
Realizacja wniosku, na mocy art. 31 ust.1 ww. ustawy, w zakresie określonym we wniosku o zapewnienie dostępności, następuje bez zbędnej zwłoki nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku o zapewnienie dostępności.
Jeżeli zapewnienie dostępności, w zakresie określonym we wniosku o zapewnienie dostępności, nie jest możliwe w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, podmiot publiczny niezwłocznie powiadamia wnioskodawcę o przyczynach opóźnienia i wskazuje nowy termin zapewnienia dostępności, nie dłuższy niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku o zapewnienie dostępności.
W przypadkach uzasadnionych wyjątkowymi okolicznościami, gdy zapewnienie dostępności w zakresie określonym we wniosku o zapewnienie dostępności jest niemożliwe lub znacznie utrudnione, w szczególności ze względów technicznych lub prawnych, podmiot publiczny niezwłocznie zawiadamia wnioskodawcę o braku możliwości zapewnienia dostępności, co nie zwalnia podmiotu publicznego z obowiązku zapewnienia dostępu alternatywnego.
W zawiadomieniu, podmiot publiczny uzasadnia swoje stanowisko, w szczególności wskazuje okoliczności uniemożliwiające zapewnienie dostępności w zakresie określonym we wniosku o zapewnienie dostępności.
Tryb odwoławczy:
Procedura skargowa na brak dostępności zawarta jest w art. 32 ustawy o dostępności.